Arabica Honduras SHG
  • Arabica Honduras SHG

Arabica Honduras SHG

Ocena 

Kawa Arabica o wybornej głębi smaku, cudownym aromacie i niskiej kwasowości.

Body – 4/5

Kwasowość – 2/5

Aromat – 3/5

KAWA ŚWIEŻO PALONA!

ZAMAWIAJ POWYŻEJ 250g I PŁAĆ MNIEJ

Rabaty ilościowe

Ilość Cena Oszczędzasz
5 5,60 zł Do 7,00 zł
7,00 zł
Ilość
W magazynie

Opis

Honduras na przestrzeni lat przeszedł niewyobrażalną drogę, od nieznaczącego producenta do kawowego lidera Ameryki Środkowej.

Jeszcze nie tak dawno honduraska arabika na świecie była praktycznie nieznana. Kawa przeznaczana była przede wszystkim na rynek krajowy lub wykorzystywana do mieszanek.

Choć Honduras posiada ogromny naturalny kawowy potencjał, problemy transportowe sprawiały, że długo nie mógł rywalizować z innymi środkowoamerykańskimi producentami arabiki.

Obecnie kawy z Hondurasu zyskują coraz większe uznanie. Państwo rocznie produkuje około 6 milionów worków arabiki. Blisko 90% kawy przeznaczane jest na eksport. Wszystko to sprawia, że Honduras zajmuje siódmą pozycję na liście największych kawowych państw świata. Około 4% kawy wytwarzane jest właśnie tutaj.

Początki produkcji kawy w Hondurasie sięgają XIX w. Wtedy to na terenie kraju zaczęły powstawać liczne, niewielkie plantacje. Aktualnie wielkość gospodarstwa kawowych w Hondurasie wynosi od 1,5 do nawet 50 ha. Kawowcom często towarzyszą banany, które osłaniają je przed silnym słońcem.

Produkcją arabiki zajmuje się tutaj ponad milion osób. Pod względem przyrodniczym Honduras jest z pewnością idealnym państwem kawowym. Żyzne gleby, liczne wyżyny i góry oraz tropikalny klimat stanowią doskonałą bazę do uprawy arabiki. Do najważniejszych rejonów kawowych należą: Copan, Santa Barbara, Marcala, Ocotepeque, El Paraiso, Comayagua, Opalaca, Montecillos.

Najlepsza kawa z Hondurasu rośnie na wysokości 1500-2000 m n.p.m. i klasyfikowana jest jako Strictly High Grown (SHG).

Arabica Honduras SHG rozwija się powoli, dzięki czemu może przez długi czas chłonąć minerały i substancje odżywcze znajdujące się w glebie. Gwarantuje to pełny i wyrazisty smak. Ze względu na bogactwo gleby w Hondurasie stosuje się jedynie nawozy naturalne. Kawy z Hondurasu są najczęściej wytwarzane metodami ekologicznymi. Sezon zbiorów przypada tu od listopada do kwietnia. Owoce przetwarzane są metodą „na mokro”, a pozyskane ziarna poddawane są suszeniu na patio.

Skład: Arabica 100%.

Sposób przechowywania : dla utrzymania świeżości przechowywać w suchym miejscu poniżej 25 stopni celsjusza, w szczelnie zamkniętym opakowaniu

ZYSKUJ WIĘCEJ ZAMAWIAJĄC POWYŻEJ 250 G

KAWA ŚWIEŻO PALONA !

DO WYBORU: KAWA ZIARNISTA LUB ŚWIEŻO ZMIELONA 

Szczegóły produktu
20 Przedmioty
Opinie

Napisz swoją opinię

Arabica Honduras SHG

Arabica Honduras SHG

Kawa Arabica o wybornej głębi smaku, cudownym aromacie i niskiej kwasowości.

Body – 4/5

Kwasowość – 2/5

Aromat – 3/5

KAWA ŚWIEŻO PALONA!

ZAMAWIAJ POWYŻEJ 250g I PŁAĆ MNIEJ

Napisz swoją opinię
7 innych produktów w tej samej kategorii:

Robusta Indie Cherry

Recenzje: 0

Robusta Indie Cherry to niezwykle pobudzająca kawa o wysokiej zawartości kofeiny, ponad dwa razy więcej niż w Arabice. Kawa charakteryzuje się niską kwasowością i pełnym, aksamitnym body. !!! KAWA ŚWIEŻO PALONA !!! ZAMAWIAJ POWYŻEJ 250g I PŁAĆ MNIEJ

Cena 5,00 zł
Więcej
W magazynie

Arabica Kostaryka Tarrazu

Recenzje: 2

Kawa Arabica o wybornym smaku, urzekająco aromatyczna. Body (cielistość) – 4/5Kwasowość – 3/5Aromat – 5/5 !!! KAWA ŚWIEŻO PALONA !!! ZAMAWIAJĄC POWYŻEJ 250g ZAPŁACISZ MNIEJ !

Cena 7,00 zł
Więcej
W magazynie

Kolumbia Excelso Supremo

Recenzje: 0

Kawa Arabica o znakomitym aromacie, wyborna w smaku. Body (cielistość) – 3/5Kwasowość – 3/5Aromat – 4/5 !!! KAWA ŚWIEŻO PALONA !!! ZAMAWIAJ POWYŻEJ 250g I PŁAĆ MNIEJ

Cena 7,00 zł
Więcej
W magazynie

Arabica Dominicana Barahona

Recenzje: 0

Kawa Arabica o cudownym zapachu, przenika głęboko intensywnym aromatem i zrównoważonym body. Body (cielistość) – 3/5 Kwasowość – 4/5 Aromat – 5/5 !!! KAWA ŚWIEŻO PALONA !!! ZAMAWIAJ POWYŻEJ 250g I PŁAĆ MNIEJ

Cena 7,00 zł
Więcej
W magazynie

BRAZYLIA SANTOS

Recenzje: 0

Uznawana za jedną z najlepszych brazylijskich kaw, łagodna o niskiej kwasowości, bardzo smaczna arabica. body (cielistość) – 3/5 kwasowość – 1/5 aromat – 4/5 !!! KAWA ŚWIEŻO PALONA !!! ZAMAWIAJ POWYŻEJ 250g I PŁAĆ MNIEJ

Cena 7,00 zł
Więcej
W magazynie

Brazylia Yellow Bourbon

Recenzje: 0

Kawa Arabica o znakomitym bogatym, głębokim smaku. Wyborny aromat.   body (cielistość) – 5/5 kwasowość – 1/5 aromat – 4/5 !!! KAWA ŚWIEŻO PALONA !!! ZAMAWIAJ POWYŻEJ 250g I PŁAĆ MNIEJ

Cena 7,00 zł
Więcej
W magazynie

Arabica Etiopia Yirgachaffe

Recenzje: 0

Kawa Arabica uważana przez koneserów za jedną z najlepszych kaw na świecie. To prawdziwa królowa wśród etiopskich kaw. Body (cielistość) – 3/5 Kwasowość – 4/5 Aromat – 4/5 !!! KAWA ŚWIEŻO PALONA !!! ZAMAWIAJĄC POWYŻEJ 250g ZAPŁACISZ MNIEJ !

Cena 7,00 zł
Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku