Assam Gentleman
  • Assam Gentleman

Herbata Czarna - Assam Gentleman

Klasyczna, wyrazista o pełnym smaku, pobudzająca indyjska czarna herbata, pozytywnie wpływająca na prace mózgu.

Idealnie się sprawdzi na biesiady z przyjaciółmi.

Zamów 200 g lub więcej i skorzystaj ze zniżki.

Gramatura opakowania
8,40 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Opis

Assam Gentleman, to klasyczna czarna herbata pochodząca z prowincji Assam w północno-wschodniej części Indii. Daje mocny napar o pełnym nieco korzennym smaku i bogatym aromacie. Polecamy dla osób lubiących wyraziste herbaty.

Frakcja liścia to FTGFOP czyli jest to delikatny, bardzo drobny, selekcjonowany materiał dobrany ze szczególną starannoscią. Charakteryzuje się równomierną wielkością listków o wysokiej jakości.

Czarna herbata dzięki swojej własności pobudzającej wpływa korzystnie na prace mózgu oraz poprawia koncentrację i witalność.

Region Assam położony jest w północno-wschodniej części Indii, gdzie panują idealne warunki klimatyczne dla rozwoju krzewów herbacianych i skąd uzyskuje się herbatę o wysokich walorach smakowych. Wilgoć i wysokie temperatury sprawiają, iż krzewy tu rosnące wydają charakterystyczne w smaku liście z lekką słodyczą a nawet wyodrębniony jest odmiana krzewu herbacianego zwanego Camellia Sinensis Assamica. Jest to zarazem największy w Indiach region produkujący herbatę, głównie czarne ale również zielone.

Kraj pochodzenia herbaty : Indie, prowincja Assam

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szereg herbat z prowincji Assam a także innych rejonów świata takich jak Kenia czy chiński Yunnan, różniących się smakiem, wyglądem, sposobem obróbki liścia, terminem jego zbioru. Polecamy zapoznać się z naszą ofertą Herbat Czarnych Liściastych.

Zalecany sposób parzenia : 1 łyzeczka herbaty na filiżankę ok 200 ml , zalewamy wodą o temperaturze 95 stopni Celsjusza (około 2 minuty po zagotowaniu), parzymy 2-3 minuty pod przykryciem, oddzielamy fusy i gotowe. Ważne żeby nie przedłużać czasu parzenia, ponieważ spowoduje to cierpkość herbaty.

Polecamy : Do parzenia najlepiej nadają się zaparzacze ze stali szlachetnej i filtry papierowe Finum. Ich zastosowanie bardzo ułatwia parzenie herbat liściastych.

Znajdą je Państwo w dziale akcesoria.

-------------------------------------

©2022 eCzajnik.pl. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

ZAKAZ KOPIOWANIA TREŚCI BEZ ZGODY WŁAŚCICIELA STRONY.

Szczegóły produktu
2 Przedmioty
Opinie
Oceń 

Subtelna i elegancka niczym dżentelmen

Subtelna, elegancka herbata, odświeżająca umysł i duszę. Wyrazista, choć nie gorzka, z lekkim posmakiem słodyczy. Czysta przyjemność.

Napisz swoją opinię

Herbata Czarna - Assam Gentleman

Herbata Czarna - Assam Gentleman

Klasyczna, wyrazista o pełnym smaku, pobudzająca indyjska czarna herbata, pozytywnie wpływająca na prace mózgu.

Idealnie się sprawdzi na biesiady z przyjaciółmi.

Zamów 200 g lub więcej i skorzystaj ze zniżki.

Napisz swoją opinię
Zobacz także

Herbata Czarna - Assam Harmutty Special

Recenzje: 2

Bardzo smaczna czarna herbata, pochodząca z prowincji Assam w Indiach, charakteryzuję się wyraźnym i bogatym aromatem. Klasyczna, do codziennej degustacji, oczaruje swoim charakterem i bogatym smakiem niejednego smakosza. Poznaj świat herbat z dobrą czarną herbatą assamską.

Cena 9,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Śledź nas na Facebooku