Eczajnik.pl |Pistacjowa- Wyborna kawa arabica-ŚWIEŻO PALONA-RARYTAS !

Pistacjowa

Kawa arabica o urzekającym smaku Pistacji. Jest to wyrazista o pełnym głębokim aromacie arabica zrobiona na bazie kawy Honduras SHG.

Kawa cudownie odwzorowuje smak przepysznych Pistacji. Intensywna, aromatyczna, idealnie smakuje z mleczkiem jak i bez.

Body (cielistość) – 4/5
Kwasowość – 2/5
Aromat – 3/5

!!! KAWA ŚWIEŻO PALONA !!!

ZAMAWIAJĄC POWYŻEJ 250g ZAPŁACISZ MNIEJ !

Ostatnie egzemplarze!

6,30 zł

IlośćCenaOszczędzasz
5 5,20 zł Aż do 5,50 zł

Honduras na przestrzeni lat przeszedł niewyobrażalną drogę, od nieznaczącego producenta do kawowego lidera Ameryki Środkowej.

Jeszcze nie tak dawno honduraska arabika na świecie była praktycznie nieznana. Kawa przeznaczana była przede wszystkim na rynek krajowy lub wykorzystywana do mieszanek.

Choć Honduras posiada ogromny naturalny kawowy potencjał, problemy transportowe sprawiały, że długo nie mógł rywalizować z innymi środkowoamerykańskimi producentami arabiki.

Obecnie kawy z Hondurasu zyskują coraz większe uznanie. Państwo rocznie produkuje około 6 milionów worków arabiki. Blisko 90% kawy przeznaczane jest na eksport. Wszystko to sprawia, że Honduras zajmuje siódmą pozycję na liście największych kawowych państw świata. Około 4% kawy wytwarzane jest właśnie tutaj.

Początki produkcji kawy w Hondurasie sięgają XIX w. Wtedy to na terenie kraju zaczęły powstawać liczne, niewielkie plantacje. Aktualnie wielkość gospodarstwa kawowych w Hondurasie wynosi od 1,5 do nawet 50 ha. Kawowcom często towarzyszą banany, które osłaniają je przed silnym słońcem.

Produkcją arabiki zajmuje się tutaj ponad milion osób. Pod względem przyrodniczym Honduras jest z pewnością idealnym państwem kawowym. Żyzne gleby, liczne wyżyny i góry oraz tropikalny klimat stanowią doskonałą bazę do uprawy arabiki. Do najważniejszych rejonów kawowych należą: Copan, Santa Barbara, Marcala, Ocotepeque, El Paraiso, Comayagua, Opalaca, Montecillos.

Najlepsza kawa z Hondurasu rośnie na wysokości 1500-2000 m n.p.m. i klasyfikowana jest jako Strictly High Grown (SHG).

Arabica Honduras SHG rozwija się powoli, dzięki czemu może przez długi czas chłonąć minerały i substancje odżywcze znajdujące się w glebie. Gwarantuje to pełny i wyrazisty smak. Ze względu na bogactwo gleby w Hondurasie stosuje się jedynie nawozy naturalne. Kawy z Hondurasu są najczęściej wytwarzane metodami ekologicznymi. Sezon zbiorów przypada tu od listopada do kwietnia. Owoce przetwarzane są metodą „na mokro”, a pozyskane ziarna poddawane są suszeniu na patio.

Oceń 
17-07-2018

Urzekająca smakiem Pistacja.

Bardzo ...baardzo smaczna kawa...zapach po zaparzeniu unosi się w domu bardzo długo.

  Oceń 
  02-04-2017

  Pistacja

  Kawa przepyszna , polecam, z przyjemnością ją piję :)

   Napisz swoją opinię

   Napisz recenzję

   Sokoli Wzrok

   Sokoli Wzrok

   Sokoli Wzrok to kompozycja ziołowa pełna składników poprawiających wzrok osobom pracującym przy komputerze, przynosząc ukojenie zmęczonym oczom

   TYLKO ŚWIEŻA HERBATA !

   Podobne produkty

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

   Najnowsze wpisy na blogu